Libocký pivovar

Výběrčím z O.S.A.

Sládek hlásá, že se chce taky vyjádřit ke zvyšování poplatků autorům skrze jejich oblíbenou organizaci O.S.A.

Mám na svědomí malou hospodu, kde si vařím pivo. Mám z toho potěšení i živobytí. Dosud nám tu z televize kromě sportovních přenosů vyteče sem tam nějaká muzika z hudebních kanálů. Někdy i živá hudební produkce přijede a pár lidí potěší, ale že by sem směřovaly davy lidí kvůli hudbě to se říct nedá.

Z toho důvodu mě dost namíchla vaše myšlenka na další zvýšení zpoplatnění vašich děl. Mám za to, že poplatky by měli platit ti kteří vaši hudbu a texty vysílají do volného či případně placeného éteru a ne ti, kteří ji přijímají. Platím rozhlas, televizi i poskytovateli satelitního vysílání. Dosud jsem platil jak ose tak Intergramu, který ty poplatky nechává vybírat zase nějakou další firmičku. Předpokládám, že od nich jste už jednou zaplaceno dostali, tak proč platit podruhé? Pokud budu chtít pouštět hudbu, ze které chcete poplatky vybírat přes OSA. Sedněte si a zkuste třeba vymyslet model, který by byl spravedlivý.

Pronajímejte třeba přes ní hospodským jukeboxy nebo přehrávače naládované vašimi díly, které zaznamenají kolikrát vás někdo přehrál a potom si rozdělte co vyberete. Něco necháte třeba i svému správci. Technické řešení v dnešní době EET není přece žádný problém  Z kontrolorů a výběrčích se stanou prodejci. Nebudeme na ně koukat skrz prsty a vy pokud budete dobří a lidé vás budou chtít slyšet nepřijdete zkrátka. Svou spravedlivou odměnu dostanete a poplatky tak budou smysluplné. Tohle můžete mít klidně ošetřené zákonem.

Stejně tak kapely, které provozují vystoupení by si měli se správcem práv ošetřit svou produkci tak, aby nemusel být vkládán další článek do výběru poplatků. Buď hrají svou tvorbu, nebo si pořídí licenci k hraní převzatých děl a je potom na nich jaký honorář za svou produkci dostanou.

Ale zpátky k pivu, vymyslím si recept, uvařím pivo. Prodám ho a už nechci po někom zaplatit za to, že kupující konzument na někoho potom třeba dýchl nebo…

A proč to celé píšu? Dávám tím na vědomí, že nechám doběhnout současné smlouvy a další, pokud se nezmění podmínky, už uzavírat nebudu. Lidi si mají povídat

Konec hlásání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek